Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Achimenes S.Saliba G-K

        Achimenes GOLDEN BUTTERFLY - Saliba 2010 

Středně velké,bílé,elegantní květy.Střed květu zlatě žlutý,lístky jemně reliéfní.Někdy náznaky plnokvětosti.Kompaktní,nízká rostlina,velice hojně kvetoucí.V chladu jsou květy často s fialovým nádechem.Hezký achimenes!   


 

    Achimenes GEORGE HOUCHE  -  Saliba 2009

Krásný kultivar s velikými květy neobvyklé melounové barvy.Jednoduché,okraj lístků vrouben tenkou světlou linkou.Střed květu kropenatý světlými i tmavšími tečkami,do středu nažloutlý.Dobře znatelná textura lístků.Listy zelené,vzpřímené výhony,kompaktní.

 


 

 Achimenes GISELLE - Saliba 2013 


 

Achimenes HUGUES AUFRAY - Saliba 2008

Květy jsou středně velké,koruna světle žlutá,tmavší do centra.Lístky vroubené fialově,tmavší odstín v chladnějším umístění rostliny.Listy zelené,řidšeji rozmístěné.Stonek vzpřímený,vyšší keřík.Dobře pěstovatelný,hojně odnožuje z matečného rhizomku.

 


 

        Achimenes CHARLES  MARTEL - Saliba 2013  

Nádherný,úžasný hybrid ze serie 2013. Velký,bílou linkou obkroužené lístky s výrazným žilkováním.Hnědo-žluto-bílý střed květu s jemným, tmavým tečkováním.Celý květ směrem do centra tmavne.Listy tmavší zelené,velké.Stonek vzpřímený,celá rostlina kompaktní,úhledná.Jsem do něho přímo zamilovaná :) Je to prostě další z majstrštyků Serge Saliby.

         

       


 

        Achimenes KONRAD MICHELSSEN  -  Saliba 2012 


 

Achimenes ICE TEA - Saliba 2007

Květy jsou velké,koruna sytě fialově-růžová (pink barva).Do středu květu žlutá až broskvová s nahnědlými žilkami a tečkami.Okraje lístků jemně zvlněné,vně bělavé.Listy tmavě zelené,hnědé stonky.Vzpřímené výhony,vyšší rostlina.Dobře pěstovatelná.hojně nakvétá.

 


 

TOPlist
aktualizováno: 29.03.2016 21:39:20