Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Achimenes S.Saliba L-R


        Achimenes MADE in HEAVEN - Saliba 2012

Nádherná sorta v úžasné a zvláštní světle modré.Plné,velké květy typu hose-in-hose.Okraje lístků o ton tmavší,jemně krepované.Málo větvená,vzpřímená rostlina se světle zelenými listy.Dekorativní,elegantní,krásná a vznešená.Bohužel,o tento nádherný achimenes jsem v tropickém létě 2015 přišla.Rozhodně se budu snažit jej znovu zavést do sbírky.

 

    varianty kvetení


 

        Achimenes MARY POPPINS - Saliba 2012

Květ středně velký v broskvově růžové barvě.Centrum květu obepíná velká žlutá skvrna s tečkami a žilkami v červenohnědé barvě.Z hrdla vystupuje pár lístků kratších,květ je plný.Listy svěže zelené,vzpřímený habitus,kompaktní.Je jí třeba chránit před sluncem,ale vyžaduje pro dobré kvetení jasné rozptýlené světlo.Velice hezká,dekorativní odrůda.

 


 

    Achimenes LADY IN BLACK  -  Saliba 2007

Květy jsou sytě růžovo -vínové,ve tmavých odstínech.V hrdle hnědočerné skvrny v nevýrazném žlutém poli.Často vyrůstá z centra jeden lístek jako středový.Tmavě zelený list,nahnědlé stonky,výhony vzpřímené,celkově robustní rostlina,dobře pěstovatelná.

 


 

   Achimenes LAST DAWN - Saliba 2011

Květy jsou středně velké,v různých odstínech od žluté přes tmavě červenorůžovou až do barvy magenta.Květ může být i tečkovaný,záleží na teplotě a umístění.Okvětní lístky jsou zprohýbané,zvenku bělavé.Listy světle zelené,výhony vzpřímené.Kultivar je samovětvící,není nutné zaštipovat.Kompaktní rostlina,hojně kvetoucí.

    varianta květu        

 

 


 

 

   Achimenes LEMON ORCHARD - Saliba 2010

Květy tohoto hezkého achimenesu jsou střední velikosti,většinou plnokvěté nebo poloplné.Barva světle žlutá,tmavší do centra květu.Lístky na okraji vroubené růžovou.Nepravidelné tmavě růžové a červenkavé šmouhy a skvrny na koruně.Listy sv.zelené,stříbřité.Dá se pěstovat jako převislá i jako keříková.Vyžaduje polostinné místo chráněné před prudším sluncem.

    možná barevná variace             

 


 

        Achimenes LIMONCELLO  -  Saliba 2011 

   


 

        Achimenes MASHA GOTMANOVA - Saliba 2013 

Květy jsou středně velké,v krásné broskvově růžové.Hrdlo lemované světlo žlutou,s unikátními,kaštanověčervenými skvrnami,které se často slévají a tvoří výrazný lem kolem hrdla.Listy středně zelené,vzpřímená polominiatura,hodně kvetoucí.

    varianta květu

    


 

    Achimenes NANA RENEE  -  Saliba 2011

 

Další z velice povedených achimenesů,můj favorit.Miluji ho.

Květy tohoto skvostu jsou velké,nádherně tvarované.Barva tmavě fialová,až do modra,s bílým mramorováním.Plnokvětý kultivar.Hojně kvete,pro tíhu květů se výhonky ohýbají,takže se dá pěstovat i jako polopřevis.Zelené tmavší listy,samovětvící odrůda,která nevyžaduje zaštípnutí.Podle slov Serge-mistrovské dílo.

 


 

    Achimenes NOCTURNE  -  Saliba 2012 

Středně velké květy,jednoduché,někdy poloplné.Barva je vzácně tmavě červeno-vínová,hlavně při nižších teplotách.Zelené listy,výhony tenčí,možno pěstovat v závěsném květináči.Po zaštípnutí může rostlina generovat desítky až stovky květů.Kompaktní kultivar.

 


 

        Achimenes ORION - Saliba 2013 

Purpurově fialové veliké květy.Okolo hrdla červenožlutá skvrna s mohutným tečkováním a žilkami.Listy tmavě zelené,vzpřímená,kompaktní.Krásný,dekorativní hybrid.

        

      


 

    Achimenes PEACH CASCADE  -  Saliba 2009

Tento kultivar má velké,sytě růžové až jasně růžovooranžové barvy.Barevnost je ovlivněna výkyvy v denních a nočních teplotách.V dolní polovině květu směrem k hrdlu je velká žlutá skvrna s náznakem tmavších žilek.Listy tmavě zelené,výhony mohou tvořit atraktivní kaskády květů,pokud nedostanou oporu.Lze ji pěstovat jako závěs.P.Cascade miluje přirozené světlo a čerstvý vzduch.Nově Serge vytvořil hybrid vylepšený-poloplný P.CASCADE -IMPROVED.

 


 

        Achimenes POSEIDON - Saliba 2013 

Další úžasný hybrid z dílny Serge Saliby.Veliké květy v modrolevandulové barvě.Okolo hrdla,až do plochy lístků široké světlé halo,na jehož pozadí vynikají tmavší žilky a síťování.Okolo centra květu žlutooranžové lemování.Listy světle zelené, vztyčené stonky.Vyžaduje oporu.Unikátní a krásný hybrid.

             


 

        Achimenes PRETTY KITTY - Saliba 2013 

Velké květy v úžasné pink růžové.Lístky embosované,okraj lístků jemně zubatý až zvlněný.Jakýsi nálevkovitý květ.Okolo hrdla tmavší červenohnědé až fialové tečky ve sv.žluté zoně.Světlé listy,vzpřímená,velice hojně kvetoucí rostlina.Krásná a nápadná odrůda.Jedna z mých oblíbených.

       


 

         Achimenes PEACH ORCHARD - Saliba 2011

Středně velké květy v broskvově žluté barvě.Plný květ,na okrajích tmavší.V chladnějším prostředí květ přechází do oranžových barev.Světle zelené listy,vzpřímené stonky.Jeden z mála achimenesů,které lze pěstovat na přímém slunci.Krásná sorta ze serie ORCHARD.Nevyžaduje zaštípnutí.

 

 


 

        Achimenes PETITE MARQUISE - Saliba 2012

Drobné květy této miniatury se nesou v ohnivé červené.Na okrajích je tmavě červené lemování,směrem k hrdlu lístek světlá a pokrývá se tmavšími linkami.Okolo hrdla ve spodní části je tmavší oko.Tmavší malé listy,vzpřímená.Nízká,hodně větvená a bohatě kvetoucí miniatura.Velice hezká.

 

 


 

           Achimenes PLUM ORCHARD - Saliba 2012


 

          Achimenes POILE de CAROTTE - Saliba 2012


 

    Achimenes POLINA LEMESHKO - Saliba 2014 


 

        Achimenes PRINCE of WINDSOR - Saliba 2012

Velké květy v levandulové až světlé fialové barvě.Jemně vlnitý okraj lístků.Centrum květu má v tmavě žlutém poli tmavé červené žilky a tečky.Tmavé, tuhé listy,vzpřímený habitus.Kultivar hodně a dlouho kvete.Nápadná a krásná rostlina.

 


 

x achimenantha  POLLY TAN   Saliba  -  2014 


 

        Achimenes PYRO - Saliba 2013        

Achimenes PYRO je ze serie Saliba 2013. Květ je jasně sytě červený,menší velikosti.Zakvetla už malá rostlina a má mnoho poupat.Podle Serže se tento achimenes dá vysazovat i později,neboť údajně kvete až do prosince(v příhodných podmínkách).Ústí světlé bělavé trubky je lemováno věncem tmavých linek a teček.Na konci, který přechází do červeně na lístku, je světlé,bělavé stínování,které vytváří v květu tvar hvězdy.Toto je jen na starších květech,při vyšších teplotách.

Rostlina je kompaktní,velice dobře větví a zdá se,že bude mít hojnost květů.List je menší,tmavší,naspodu načervenalý.Totéž stonky.Zajímavá,hezká rostlina s dlouhým kvetením.

        

 


 

    Achimenes RED DIAMOND  -  Saliba 2007

Barva tohoto kultivaru je krvavě červená,okolo hrdla tmavší lem a žluté nepravidelné malé skvrnky.Koruna jednoduchá.Listy tmavší zelené,stonky nahnědlé.Výhony vzpřímené.

 


 

        Achimenes RALUCA SALIBA - Saliba 2010 

Středně velké květy v levandulově fialovém tonu.Na okrajích tmavší lem,do středu lístků barva světlá.Hrdlo květu obkroužené oranžově - žlutým prstencem.Z hrdla vyrůstá často lístek naznačující poloplný květ.Světle zelené listy,vzpřímené stonky.Menší,kompaktní rostlina,bohatě kvetoucí.

 


 

  Achimenes  REBECCA  HOUCHE   Saliba  -  2014 


 

   x achimenantha  RUTH  FARROW  Saliba  -  2014 


 

TOPlist
aktualizováno: 29.03.2016 21:39:20