Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Achimenes S.Saliba S-Z

  Achimenes SUMMER CLOUD  Saliba

        Achimenes  SANTIANO  -  Saliba 2008 


 

        Achimenes SERGE's JUBILATION - Saliba 2013

Purpurově fialové,velké ploché květy.Centrum květu je ohraničeno krémově-bílým pozadím se žlutou rozpitou skvrnou a tmavými žilkami.Nižší,kompaktní rostlina s tmavě zelenými ,středně velkými listy.Velmi hezká rostlina. 

                       


 

        Achimenes SWEET and SOUR - Saliba 2009 

Středně velké květyv jasně červenooranžové barvě.Směrem do středu květu barva žloutne.Centrum květu má žluté ústí s červenými tečkami.List světle zelený.Rostlina vyšší,ale pevná.Hodí se použít opěrku.V době kvetení nápadná svou barvou.

 


 

    Achimenes SAULINE  -  Saliba 2008

Velice pohledný kultivar.Vybarvení květů velice záleží na teplotě.Květ je středně velký,koruna světle žlutá,s jemně až sytě fuchsiově fialovými okraji.Okraj listů slabě zoubkatý.Do hrdla květu žlutá barva přechází v citronovou žluť s tmavšími náznaky teček a linek.Občas se na okvětních lístcích objevují tmavěpurpurověfialové skvrny.Listy jsou středně zelené,výhony vzpřímené.Dobře pěstovatelná rostlina.

   možná varianta kvetení  

 

                                                                


 

    Achimenes SERGE's FANTASY  -  Saliba 2007

Květy tohoto kultivaru se vyznačují nápadnou karmínovou barvou,do středu žloutnoucí.Hrdlo tmavě olemované,náznak tmavších linek.Rub okvětních lístků je kontrastně bělavý.Listy tmavě zelené,stonky hnědavé.Výhony vzpřímené. Typový květ je plno,nebo poloplný se světlým fantasy.Záleží na teplotě a podmínkách pěstování.

    možná varianta kvetení        

 


 

    Achimenes SERGE SALIBA  -  Saliba 2007

Květy středně velké,v barvě od lososově růžové až po oranžově červenou.Záleží na teplotě prostředí.Do centra oranžově žlutá skvrna s tmavými tečkami.Polo nebo plnokvětý.Zelené listy,vzpřímené výhony.Kompaktní,robustní rostlina,dobře pěstovatelná.

    další varianta kvetení

 


 

    Achimenes SHY-SUN  -  Saliba 2011

Opět jeden z povedených hybridů Saliby.Květy středně velké,spíše menší,zato v hojném počtu.Krémově bílý podklad,na okrajích lila levandulové až fialové stíny.Záleží na teplotě.Polo až plnokvětá.Světle zelené listy,vzpřímené výhony.Vzhledem k faktu,že silně odnožuje z primárního rhizomu,je možné vypěstovat z jednoho rhizomu výstavní rostlinu.Toto mohu ze zkušenosti jen potvrdit.Krásný kontrast květů  s listy.

 

     

 

 


 

        Achimenes SORA THERESA - IMPROVED   Saliba 2012

Vylepšená Sora Theresa.Veliké květy ve světle růžové.Tmavší okraje lístků,do středu květu světlají.Jemně embosované. Hrdlo květutmavě růžové až červené se žlutým ifragmenty.Některé květy jsou poloplné.Světle zelené listy,silné vzpřímené stonky.Kompaktní,středně vysoká rostlina,silná a bohatě kvetoucí.

 


 

        Achimenes SUN WIND - Saliba 2010

Menší květy v neuvěřitelném množství na rostlině.Květ v světle růžových toninách,tmavší okraj lístků.Dolní část hrdla s velkou oranžově-žlutou skvrnou s linkami.Světle zelený list,vzpřímené stonky.Dobře větvená rostlina.

 


 

 Achimenes SWEET GIANT (SWEET MONSTER) - Saliba 2014 


 

    Achimenes TAMARA KHORKINA  -  Saliba 2012

Wow!!! Tenhle kultivar je dalším mým favoritem! Úžasně formovaný květ,tvar růže.V barvě slonové kosti vynikají lila levandulové až lila růžové stíny a lemování okrajů lístků.Jemná textura lístků a jemné zoubkování.Odrůdu možno pěstovat i venku,chránit před deštěm a větrem.Je vhodné dvakrát zaštípnout v ranné fázi růstu.Kompaktní,nádherná rostlina,hojně kvetoucí.Snáší i přímé slunce.Prostě-lahůdka!

 


 

    Achimenes TROPICAL DUSK  -  Saliba 2011

Úžasný,barevně nevídaný kultivar.Květ připomíná malý tropický ibišek.Střední velikost,plnokvětý.Okvětní lístky lila fialové,do středu převládá broskvově oranžová barva.Rub lístků kontrastně bělavý.Krásný tropický květ.Listy zelené,výhony vzpřímené.Neobvyklá kombinace barev tvoří z odrůdy malý skvost.

 


 

    Achimenes      TROPICAL PUNCH - Saliba 2013    


 

        Achimenes VENICE - Saliba 2013 

Velice krásná sorta s nepříliš velkými květy,což je stoprocentně vyváženo barvou a rozmanitostí formy květů na jedné rostlině.Květy jsou světle i tmavší fialkové,některé do modra.Vedle plných květů i květy poloplné a jednoduché.Pokud je vidět střed květu,pak jemně žlutý.Světle zelený list,vzpřímené výhony bohatě kvetoucí.Jméno sorty upomíná na bohaté,podivuhodné italské Benátky.     

             


 

    Achimenes WEDDING DAY  -  Saliba 2011

Větší květy ve stříbrně- bílé barvě.V chladnu sytější fialové stíny,hlavně ve středu květu.Poměrně výrazně embosované konce okvětních lístků.Polo nebo plnokvětý.Tmavě zelený list,výhony vzpřímené.Kompaktní,dobře kvetoucí kultivar.

                

 


 

        Achimenes WINEHOUSE - Saliba 2011 

Menší až středně velké květy.Barva tmavě purpurově vínová,místy s bílým mramorováním.Světle zelené listy,vzpřímené stonky.Nevysoká rostlina se zajímavým květem.

 


 

        Achimenes WILD GIRL - Saliba 2013 

Květy středně velké,v jasné,neonové růžové.Unikátní centrum okolo hrdla květu.Na žlutém pozadí tmavě červené až kaštanově hnědé skvrny a tečky,lemované světlerůžovofialovým halo.Listy středně zelené,vzpřímené stonky.Nižší,kompaktní rostlina,velice pohledná.

      


 

    Achimenes  YELLOW  ENGLISH  ROSE   Saliba  -  2012


 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist
aktualizováno: 29.03.2016 21:39:20