Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Achimenes Serge Saliba A-F

        Achimenes ABENDROT  -  Saliba 2012

 

Fialovo-broskvový květ s levandulovými odstíny,střední velikost,plnokvětý.Mírně zoubkované okraje okv.lístků.Až dvakrát zaštípnout je výhodné,utvoří kompaktní keřík.List tmavě zelený,tuhý,zoubkatý.Odrůda snáší i plné slunce,ne úpal.Upřednostňuje jasné světlo.Volné rostliny je možné pěstovat v závěsném koši.Pak tvoří kaskády.Je to jeden z mých favoritů.

 

 


 

        Achimenes ANASTACIA - Saliba 2013 

Veliké květy,převážně plnokvěté.Květ v růžové barvě,světlejší do středu.v centru žlutá skvrna s jemnými tečkami.Světle zelené listy,vzpřímená,kompaktní.Lépe pěstovat v dobrém osvětlení pro hojné a dekorativní kvetení.Jedna z oblíbených růžových šlechtitele Saliby.

    


 

   Achimenes ARLETTA  BLUE - Saliba  2013 

Dvojče Arletty Pink. Tato však má hladký okraj okv.lístků,krásnou modrou barvu.Lemování hrdla je oranžově červené,síťované,s tmavým,až černým sestupem do jícnu.Je to kompaktní,nižší rostlina s tmavými,lesklými listy. Vzpřímená,hodně kvetoucí. Dobře se pěstuje.


 

        Achimenes ARLETTA PINK - Saliba 2013 

Další z vynikajících sort Saliby.Velké,ploché,elegantní květy v zajímavé růžové. Okraj lístků vrouben jemnou bílou - extrémně vzácný projev genu,který Serge vygeneroval prostřednictvím mnohaletého cíleného křížení.V centru květu malá zlatožlutá skvrna s tmavým tečkováním vroubená tlumeným tmavším halo.Listy středně zelené,stonky vzpřímené.Kompaktní,nádherná rostlina,obsypaná květy.Jedna z nejkvalitnějších. 

   


 

        Achimenes AURICA ASHCROFT  - Saliba 2013

Středně velké,plné květy ve vínově růžové.Často na lístcích s bílým mramorováním.Do středu lehce žloutne s tečkami.Listy tmavší zelené,vzpřímená.Kompaktní a široce větvená,s hojným kvetením.

        


 

        Achimenes BLUE SWAN - Saliba 2013 

Veliké,ploché květy v nádherné modři.Střed květu s rozpitou žlutou a malou tmavě fialovou skvrnou.Nevysoká rostlina kompaktní habitus.Listy středně zelené,velké.Bohatě kvetoucí. 

         


 

        Achimenes  BLUE TWICE - Saliba      

 


 

    Achimenes BLUEBERRY  LEMON  -  Saliba 2009

Květ světle fialový až fialkový,střed květu medový až žlutý.Střední velikost.Jednoduchý,poloplný i plný.Záleží na teplotě umístění a pěstování.Okraje viditelně zoubkaté,reliéfní kresba žilek.Zaštípnutí je vhodné.Listy světle zelené,lesklé.

 


 

    Achimenes BOEHME  -  Saliba 2012

Květ je velký,jednoduchý nebo poloplný.Sytě růžová barva,centrum květu jemně žluté,tmavší hrdlo.Ve žluté zoně tmavé tečky a čárky.Tmavě zelené listy,vzpřímené stonky,robustní odrůda.Tetraploid.

 


 

Achimenes  BLUE HURRICANE  Saliba  -  2014 


 

        Achimenes CANDY GIRL - Saliba 2013 

Květy velké,v jasné pink růžové.Střed květu tmavě lemovaný,lem pak obklopen světle fialovým halo.Mírně embosované lístky.Listy tmavší,výhony vzpřímené.Kompaktní,hustě větvená rostlina,hodně kvetoucí.Sladký achík!

       


 

 

       Achimenes  CÔTE d' IVOIRE  Saliba 2007 

 

 


 

 

 

        Achimenes CYTRO - Saliba 2011

Květ střední velikosti až velký,okv.lístky žluté,na okrajích růžové.Centrální lístky růžové.Plnokvětý.Květy s větší koncentrací žluté.Velice bohaté kvetení.Hodí se i do závěsných košů.Listy světle zelené.Pro krásné vybarvení ji lze pěstovat v jasném slunečním světle,stínit jen v poledne.Krásná,nápadná sorta.

 


 

    Achimenes  DARK MATTER  -  Saliba 2011

 

Květ tohoto krásného kultivaru je tmavě fialový až fialově modrý.Barva světlá do středu květu,hrdlo kontrastní žluté až oranžové s nápadnými tmavými tečkami a skvrnami.Květy větší.Stonky vzpřímené,listy tmavé,lesklé.Podle S.Saliby-průlom do dosavadního šlechtění.

    

 


 

  Achimenes  DARK SUN  -  Saliba 2014 


 

        Achimenes DAISY BOO - Saliba 2010 

Meší květy fialovo-levandulové,s hnědooranžovým okem v centru.Hodně kvetoucí keříkovitá,nižší,kompaktní rostlina.Tmavší zelený list,vzpřímená.

       


 

 Achimenes  DREAM TIME - Saliba 2014 


 

    Achimenes DALE  MARTENS  -  Saliba 2007

Květy jsou střední velikosti,sytě růžové až červenorůžové.Centrum květu přechází do nažloutlé barvy,v této zoně jsou tmavé žilky a tečky.Zelené listy,výhony slabší,převislé.

 

 


 

         Achimenes  EDEN  -  Saliba 2013

Květy větší než průměrná velikost.Sytě modro-fialové.Okolo hrdla žlutohnědé linky a stínění,obklopené širokým vínovým halo.Barva květů a vybarvení jícnu je velmi závislé na teplotě a síle osvětlení.Světle zelené,vzpřímené stonky,kompaktní.Tetraploidní odrůda s atraktivními květy.

  


 

   Achimenes EUFORIC DANCE - Saliba 2013 


 

    Achimenes FALLEN ANGEL  -  Saliba 2010

Květy tohoto krásného kultivaru jsou velké,porcelánového vzhledu.Sytost barev záleží na teplotě.Koruna květu je světlá až bílá,okraje okvětních lístků jsou vroubeny růžově,s rozdílnou sytostí.Za vyšších teplot květ vykazuje více růžové barvy.V centru vroubí hrdlo sytě žlutý věnec posetý tmavými tečkami a žilkami.Lístky vynikají i reliefní texturou žilnatiny.Kompaktní,vzpřímená a krásná rostlina s množstvím květů.Moje oblíbená.

 


 

    Achimenes FEMME FATALE  -  Saliba 2007

Květy středně velké,krvavě červené barvy.Poloplné nebo plnokvěté,tmavší střed.Okvětní lístky zevně bělavé-kontrast s vnitřní barvou.Světle zelené listy,vzpřímené hnědavé stonky.Dobře kvetoucí.

 


 

 

    Achimenes FONTAINE BLEUE  -  Saliba 2010

 

Další z překrásných kultivarů S.Saliby.Květy ohromné,takřka obří, v porovnání s rostlinou.Vzácná,světle modrá barva s nafialovělým odstínem.V hrdle malá žlutá skvrna s červenohnědým žilkovámím.Překrásně znatelné embosování okvětních lístků.Vzpřímená,kompaktní.Vyžaduje polostinné umístění,nesnáší prudší slunce.Porcelánový panáček,moje oblíbená.

 


 

        Achimenes FIRENZE - Saliba 2013 

Květy tohoto hybridu ze serie2013 jsou zvláštní embosovanými ,světle růžovými,korunními lístky.Velikost květu je střední.okolo centra jemně fialový závoj s 2 tmavými body.Tmavší lesklý list krásně koresponduje s barvou květu.Rostlina je nižší,kompaktní.Zajímavá,hezká. Malé,umělecké dílko-vzpomínka na krásnou Florencii,plnou uměleckých památek.

     


 

  Achimenes  FEUER   -    Saliba - 2014

TOPlist
aktualizováno: 29.03.2016 21:39:20