Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Achimenes ostatní H-M

    Achimenes HABANERA

Drobnější květy jasně ,neonově červené barvy,velice nápadné.Okraje lístků jemně pilovité.Hrdlo červené,v dolní polovině lemované žlutou skvrnou,ve které jsou kontrastní červeno-hnědé skvrny a tečky.Listy světle zelené,výhonky vzpřímené.

 


 

    Achimenes HILDA MICHELSSEN  -  K.Michelssen

Květ středně velký, v lila - fialové barvě.Hrdlo doširoka světle bělavé.Tmavý list,hnědavé stonky,silné,vzpřímené výhony.Celkem robustní rostlina.

 


 

    Achimenes HIMALAYAN PURPLE  -  Himalayan Gardens Ltd,UK

Květy středně velké,barva lila fialová až lila růžová.Tmavší hrdlo s nažloutlým odstínem a tmavě fialovou žilnatinou.Jednoduchá koruna,květy v hojném počtu.Listy tmavě zelené,nahnědlé stonky.Výhony vzpřímené,kompaktní rostlina.

 


 

    Achimenes INDIA  -  K.Michelssen

Velké,ploché květy,fialové až modrofialové ve světlých odstínech.Hrdlo mírně světlejší,v hrdle malá růžová skvrna.Listy zelené,výhony polopřevislé.Dá se pěstovat v závěsu.

 


 

    Achimenes JAY DEE PURPLE

Květy tohoto kultivaru jsou velké,pohledné.Barva květu je lilákově fialová,sytá.V centru je velká žlutohnědá skvrna,obklopená bělavou zonou.Celé okolí hrdla je protkáno kontrastní fialovou síťovinou.Listy jsou zelené,výhony vzpřímené.

 


 

    Achimenes KIM BLUE

Velké ploché květy v nebesky modré barvě.U hrdla světlá skvrna se žlutým odznakem.Velcie atraktivní převislá rostlina,která neúnavně obrůstá od báze.Tvoří husté převisy se stovkami květů.Listy zelené,v květech se ve vrcholné sezoně ztrácejí.

 


 

    Achimenes LAVENDER FANCY  -  Brumpton 1980

Kultivar s neobvykle barevným květem.Střední velikost,sytá levandulově purpurová barva.Hrdlo tmavé,ve spodní polovině lemované širokou krémovou skvrnou,u ústí hrdla hnědožlutou.Na tomto podkladu tmavě hnědé linky směrující z lístků do hrdla.Jednoduché květy.Listy zelené,hnědavé stonky.Výhony poléhavé,převislé.Zvláštní a pohledný kultivar.

 


 

    Achimenes LITTLE BEAUTY

Květy středně velké,jasně růžová neonová barva,do centra červenající.V hrdle malá žlutá skvrna s hnědými krátkými linkami.Jednoduchý květ,ale velmi výrazný.Listy zelené,hnědavé stonky a výhony převislé.Stará odrůda dobře pěstovatelná a dlouho ,hojně kvetoucí.

 


 

TOPlist
aktualizováno: 29.03.2016 21:39:20