Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Achimenes ostatní N-Z

    Achimenes OPAL

Květy velké,krémově bílé s náznakem lila na okrajích a v centru.U hrdla na horní polovině sytější fialová a na dolní žlutá skvrna.Listy světle zelené,výhony vzpřímené.

 


 

    Achimenes PALET

Krásné,velké květy v syté,pink růžové barvě.Okraje lístků mírně zvlněné,jednoduchý,ale nápadný květ jak barvou,tak velikostí.Hrdlo je obkrouženézlatožlutou zonou,kteráse na krajích mění v bělavou.Na tomto podkladu výrazné,kontrastní linky a čárky.Listy zelené,na rubu hnědavé,výhony vzpřímené.Hezká a pohledná rostlina.

 


 

    Achimenes PAUL ARNOLD  -  Van Tubergen 1956

Veliké,ploché květy levandulově fialové.V centru bělavá až nažloutlá skvrna s kontrastními malými tečkami.Listy zelené,na rubu vínové.Hnědavé stonky,výhony vzpřímené. 

 


 

    Achimenes PEACH BLOSSOM  -  Borghes 1954

Květy větší v pastelově růžové barvě.Do centra květu přibývá fuchsiový odstín.U hrdla světlá až žlutavá skvrna.Jednoduché květy s tmavším hrdlem.Listy jsou tmavě zelené,výhony poléhavé,možno pěstovat jako závěs.

 


 

    Achimenes PEACH GLOW  -  Brumpton 1980

Květy jsou středně velké,hezký, růžově broskvový odstín.Směrem do centra květu barva přechází do žlutavě broskvové.Hrdlo je nežloutlé.Jednoduchý květ.Listy zelené,hnědavé stonky.Výhony polopoléhavé,možný i závěs.

.

 


 

    Achimenes PEARLY QUEEN

Velké květy,jednoduché.Barva sladce neonově růžová.V centru žlutá skvrna ve tvaru hvězdy,lemovaná lila fialovou zonou.Načervenalé linky a tečky v hrdle.Listy tmavě zelené,na rubu hnědé,hnědavé stonky.Výhony vzpřímené.Kompaktní nižší a hezká rostlina.

 


 

    Achimenes PRIMA DONNA

Velké květy v jasné,sytě červenooranžové barvě.U hrdla sytě žlutá skvrna s hnědými,velice kontrastními tečkami.Jednoduchý květ.Tmavě zelené listy,výhony vzpřímené.Dobře odnožuje od báze.Nižší,kompaktní,hezká rostlina.

 


 

    Achimenes PULCHERRIMA

Květy velké,v hojném počtu,jasně fialové.V centru světlá skvrna se žlutým odstínem.Tmavší tečky v hrdle.Zelené listy,výhony dlouhé,dá se pěstovat jako polo nebo převis.Dobře množitelná rhizomy,kterých vytváří velké množství.Odolná,dobře pěstovatelná rostlina s velkým počtem květů.

 


 

 

 

    Achimenes RAINBOW WARIOR  -  Mossop 1993

Velké květy v lila fialověvínové barvě.Centrum květu žluté bělavou okrajovou zonou a kontrastnímitmavě fialovými linkami a síťovinou.Listy tmavě zelené,stonky hnědé.Výhony vzpřímené.

 


 

    Achimenes ROSY FROST  -  Brumpton 1980

Menší rostlina s velikými ,nápadně zbarvenými květy.Barva je sytě neonově růžová,tmavé hrdlo lemované levandulově zbarvenou hvězdou.Okolo krku hrdla úzký žlutý proužek s náznakem tmavě růžových linek směřujících do hrdla.Tmavě zelené listy kontrastují s květy.Výhony vzpřímené.Velice hezký a pohledný kultivar.

 


 

    Achimenes STAN's DELIGHT  -  Mossop 1994

Středně velké květy,malinově červenorůžové,plnokvěté.Okraje lístků jemně zubaté.Pokud vykvete poloplný květ,je v hrdle viditelná žlutá skvrna s hnědými odznaky.Tmavě zelené listy,hnědé stonky,výhony vzpřímené.Dobře pěstovatelná,celkem robustní rostlina,hezká rostlina.

 


 

    Achimenes SUMMER SUNSET  -  Easterbrook 1974

Drobné,živě oranžové květy se žlutým hrdlem.Hrdlo lemováno světlejší zonou.Živě světle zelené listy,výhony vzpřímené.

 


 

 

    Achimenes TETRA HIMALAYAN PURPLE  -  Himalayan Gardens Ltd,UK

Tento tetraploidní kultivar má velmi velké květy,nachově fialové barvy.Centrum květu je lila světlé se žlutou zonou a tmavě hnědými linkami a tečkami.List tmavě zelený,výhony vzpřímené.Nižší,kompaktní rostlina s dlouhým,bohatým kvetením.

 


 

    Achimenes TETRA ORANGE GLOW  -  Himalayan Gardens Ltd,UK

Veliké,nápadné květy tohoto tetraploidu potěší každého pěstitele.Barva sytě korálově oranžová,v hrdle zlatožlutá koruna se světlou lila zonou.Kontrastní hnědočervené linky.Listy zelené,výhony vzpřímené.Nižší,robustní rostlina,nápadná velkýmia barevnými květy.Krásný,velkokvětý achimenes.

 

 

 


 

    Achimenes TIGER EYE

Velké květy ,fialové,se žlutými skvrnami okolo hrdla.Promíšené s hnědočervenými tečkami a linkami.Hrdlo tmavé.Listy tmavě zelené,výhony vzpřímené.

 


 

    Achimenes TOPSY

Střední,až větší květy.Barva středně světleji modrá,v hrdle s nepatrným narůžovělým odstínem.Jednoduchý květ.Listy zelené,pěstu je se jako převislá-poléhavé výhony.Hojně kvetoucí.

 


 

    Achimenes WETTERLOWS TRIUMPH  -  Wetterlow 1935

Velice velké,růžové květy s reliefním povrchem.V hrdle žlutá skvrna s hnědými odznaky.Okvětní lístky mírně nepravidelně zvlněné.Listy zelené,na rubu nahnědlé.Výhony zprvu vzpřímené,časem klesají pod tíhou velkých květů.Velice hezká rostlina.

 


 

    Achimenes WEINROT ELFE

Středně velké květy,ve zvláštní višňově karmínové barvě.Centrum květu tmavé,velkou skvrnu tvoří tmavé,až do černa,skvrny a tečky.Velice atraktivní.Květ jednoduchý,rostlina hojně kvetoucí.Listy tmavě zelené,výhony vzpřímené.Kompaktní rostlina.

 


 

    Achimenes YELLOW BEAUTY  -  Lyon1964

Květ středně velký,koruna žlutá,sytější do centra.V hrdle a okolí terracota skvrny.Okraje lístků jemně pilovité.Listy tmavě zelené s bronzovým až červenavým odstínem.Stonky hnědé.Výhony polo až převislé.Tuto odrůdu nezaštipovat.

 


 

        Achimenes YELLOW QUEEN - HY  -  Konrad Michelssen

Meší květy,velice zvláštně zbarvené.Meruňková na okrajích,široké centrum květu s tmavými ,slitými skvrnami.V chladnu květ dostává až kávově hnědou barvu.Stonky vzpřímené,takřka nevětvené,listy světle zelené,drobné.Krásná a zajímavá odrůda.

 


 

TOPlist
aktualizováno: 29.03.2016 21:39:20