Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

xAchimenantha

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

  x achimenantha SADISTIC LOVE - Saliba 2014 

  Tmavá,krvavě  červená achimenantha se sírově nažloutlým hrdlem a černými tečkami.

Jeden z nejhezčích Salibových hybridů. Tmavě zelený list kontrastuje s barvou květu.Dobře rostoucí a kvetoucí hybrid.


 

  x achimenantha GOLDEN BELLS - Saliba 2014 

    Sírově žlutý květ s dlouhou trubkou.Plnokvětý,vnitřní lístky s oranžovým nádechem.Tmavě zelený list. Méně vzrůstná,pomalejší růst. Choulostivá na přelití.


 

     x achimenentha  FIRE EYES - Saliba 2014

Velké tmavé květy s purpurovým hrdlem,tmavé listy. 


 

    x achimenantha AQUARIUS - G.Mossop

Květ je velký,jasně neonově červený.Ve spodní polovině květu hrdlo obkroužené žlutou zonou s červenými žilkami,hrdlo červené.List tmavě zelený,kontrastní ke květům.Výhony vzpřímené.Hezký,pohledný,mezirodový hybrid.

 


 

    x achimenentha SAGITTARIUS  -  G.Mossop

Květy velké,levandulové až světle nafialovělé.Hrdlo dole lemované žlutohnědou skvrnou se slabými tmavými tečkami.Listy zelené,výhony vzpřímené.Nižší,kompaktní,velice krásná rostlina.

 


 

    x achimenantha INFERNO  -  Worley 1982

Krásné,velké květy jasně červené až oranžovočervené barvy.Hrdlo olemované na spodní polovině širokou, sytě žlutou skvrnou s červenými žilkami a tečkami.Kontrastní tmavě zelený list,výhony vzpřímené.Kompaktní,vyšší rostlina.Ve Velké Británii oceněna prestižní cenou RHS-Royal Horticultural Society-Královská zahradnická společnost.

 


 

    x achimenantha PISCES  -  G.Mossop

Květy veliké,nezvykle syté karmínově růžové barvy.Jemně zubatý okraj lístků.V centru hnědo-žluto-červená široká skvrna s červenými tečkami.Červenavé stonky,zelené listy s tmavší žilnatinou.Výhony vzpřímené,vyšší rostlina.Velice nápadný a hezký mezirodový hybrid

 


 

        x achimenantha NORTHWOOD's SUNBURST  -  J.Krieger,Belisle's

Skutečně krásný a povedený mezirodový hybrid.Květy větší až velké,jasně červené mohutným žlutým středem posetým červenými tečkami.Velice hojně kvetoucí.Listy měkké,tmavě zelené s hnědými žilkami,větší.Z místa kvetení vykvétá několik květů.Keřovitý,kompaktní,střední velikosti.Parádní rostlina! 

 


 

      x achimenantha MM's JANLI - M.Malinovský 2013 CR

Milda Malinovský je naším nejůspěšnějším šlechtitelem smithiant,kohlerií a achimenesů.Spesializuje se na mezirodové křížení. Tato krásná x achimenantha MM's Janli má krásné tmavě zelené sametové listy,a skutečně krásný květ.Květy jsou v poměru k velikosti rostliny velké.Tmavší,purpurově růžová barva,žluté tečkované hrdlo, a kompaktnost růstu,posunuly rostlinu až k mezinárodnímu zájmu.Proto také mám radost,že tento hybrid nese mé jméno,resp.podobu mého nicku na stránkách fora klubu Saintpaulia,jehož je Miloš také členem. 

 


 

        x achimenantha  MM's MARIE - M.Malinovský  2013 CR

Další z povedených mezidruhových hybridů Miloše Malinovského.Růst je stejně kompaktní jako u předešlé rostliny,jen květ je sladce jahodově červený.

   x achimenantha MM's MIHAIL - M.Malinovský


 

  x achimenantha MM's ANDUL - M.Malinovský

 

TOPlist
aktualizováno: 29.03.2016 21:39:20